Дзеркальний фотоапарат. Що всередині?

Купивши нову «дзеркалку», людина дуже хоче отримувати хороші фотографії, але при цьому абсолютно не розбирається в них, припускаючи, що «дзеркалка» все зробить за нього. У підсумку, виходить два варіанти: або він розчаровується в своєму хобі, витративши купу грошей, або все-таки починає вчитися. Для початку, давайте розглянемо, як же працює цифровий, дзеркальний фотоапарат, і чим він відрізняється від звичайного «цифровика».

Пристрій дзеркального цифрового фотоапарата – це фото камера, в якій об’єктив видошукача і об’єктив для захоплення зображення один і той же, також в фотоапараті використовується цифрова матриця для запису зображення. В не дзеркальному фотоапараті в видошукач потрапляє зображення з окремого маленького об’єктива, найчастіше знаходиться над основним. Відмінність також є і від звичайного пристрою фотоапарата (мильниці), де відображається на екрані зображення, що потрапляє безпосередньо на матрицю.

У звичайному пристрої дзеркального цифрового фотоапарата світло проходить через об’єктив (цифра 1 на малюнку). Потім він досягає діафрагми, яка регулює його кількість (цифра 2 на малюнку), потім світло доходить до дзеркала в пристрої дзеркального цифрового фотоапарата, відбивається і проходить через призму (цифра 4 на зображенні), щоб перенаправити його в видошукач (цифра 5 на картинці). Інформаційний екран додає до зображення додаткову інформацію про кадр та експозицію (залежить від моделі фотокамери).

У момент, коли відбувається фотографування, дзеркало пристрою фотоапарата (цифра 6 на зображенні) піднімається, відкривається затвор фотоапарата (цифра 7). У цей момент світло потрапляє прямо на матрицю фотоапарата і відбувається експонування кадру – фотографування. Потім закривається затвор, назад опускається дзеркало, і фото камера готова до наступного знімка. Необхідно розуміти, що весь цей складний процес всередині відбувається за долі секунди. Це і є пристрій дзеркального цифрового фотоапарата.

 

Ми привели спрощену схему роботи дзеркального фотоапарата.